ВРЕМЕ – Децембарском пролећу ближи се крај

Пролећна температура на крају децембра потрајаће још данас и сутра, а онда стиже захлађење.

Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода, данас ће у нашем крају бити мало и умерено облачно време, највиша дневна температура може достићи 16 Целзијуса, а дуваће слаб и умерен северозападни ветар. У јутарњим сатима, и све док се не разиђе магла, на снази је жути метео аларм због смањене видљивости.

Сутра ће, према прогнози, бити претежно сунчано и још топлије, до 18 степени у најтоплијем делу дана. У уторак децембар се враћа зими, највиша дневна температура застаће на једанаестом степену, биће могућа киша. Претежно сунчано, али са евега осам Целзијуса биће у среду у Лозници, а у четвртак мало и умерено облачно са око 11 Целзијуса.

Потом мало и умерено облачно и суво до краја ове и почетком наредне године.

Биометеоролошке прилике данас ће бити релативно неповолјне за већину хроничних болесника, а нарочито опрезни треба да буду астматичари и особе са високим притиском. Метеоропате могу осећати главоболју и бити нерасположене.

ЛН

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ГОРЊА КОВИЉАЧА – Асфалт до игралишта

НАШИ СМО – Године

Преузмите бесплатну апликацију ЛН за iOS уређаје на App Store или бесплатну апликацију ЛН за андроид уређаје на Google Play продавници!

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )