АТЛЕТИКА: АК ЈУНИОР, КРУПАЊ – Окитили се медаљама

Такмичари АК Јуниор из Крупња учествовали су протеклог викенда на два митинга. На Отвореном првенству централне Србије у Кросу у Ваљеву освојили су седам медаља. Код девојчица (2015/16) у трци на 200 метара Кристина Цветиновић је освојила треће место, док је код дечака у трци на 300 метара Лазар Несторовић био први, Немања Пешић други, а Виктор Марковић шести. У трци на 400 метара Марта Марковић је била најбоља. Стефан Пешић је заузео друго, а Лука Пешић треће место у трци на 500 метара. У конкуренцији девојчица рођених 2011. и 2012. године у трци на 600 метара Дуња Јакшић је била прва, а Дуња Марковић четврта.

На “Јесењем митингу пријатељства” у Сремској Митровици млади атлетичари из Крупња освојили су шест медаља у конкуренцији 664 такмичара из 25 клубова из Србије и два клуба из Републике Српске. Лазар Несторовић је био први на 60 метара, док је у истој дисциплини у конкуренцији девојчица Марта Марковић заузела друго место, у трци на 200 метара Лазар Несторовић је био најбољи, а Лука Пешић је заузео друго место. Марта Марковић је била најуспешнија код девојчица, док је Дуњи Јакшић припало друго место.

Одличан наступ у веома јакој конкуренцији имали су и Вук и Викторија Костадиновић, Немања Пешић, Андријана Несторовић, Дуња Марковић и Дуња Аћимовић пласманом од четвртог до осмог места.