КАРАТЕ: ”УЖИЧКИ ПОБЕДНИК” – Пет златних медаља

Тринаести карате турнир ”Ужички победник” одржан је протеклог викенда у Ужицу уз учешће око три стотине такмичара из целе Србије. Каратисти КК Шампиони из Бање Ковиљаче освојили су шест медаља, три златне, сребрну и две бронзане.

Златним одличјима окитили су се Валентина Вукашиновић у борбама јуниорки лакших од 53 килограма, Марко Вукашиновић у борбама кадета до 52 кг и Милан Неговановић у конкуренцији нада до 40 кг. Друго место Марко је освојио у борбама јуниора до 61 кг, бронзане медаље из Ужица су донели у катама полетарац Душан Јакић и Петар Јосић, пионир, обојица ниво ”Д”.

Такмичари малозворничких Шампиона са Дрине обогатили су клупску ризницу са по две златне и сребрне медаље и једном бронзаном. Најуспешнији је био пионир Богдан Неговановић који је освојио прво место у катама ”Ц” ниво, друго у борбама лакших од 35 кг и треће у катама – апсолутни ниво.

Полетарка Милица Неговановић освојила је злато у катама ”Д” ниво, а Вања Николић друго место у борбама кадеткиња до 54 кг.