ФУДБАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ – Будућност однела бодове

Фудбалери Лознице нису успели да наставе низ добрих резултата у наставку првенства у Првој лиги Србије. На стадиону Радничког у Клупцима изгубили су од Будућности из Добановаца са 1:0. Гости су дошли по бод, а однели су три. Утакмица је била тврда са мало прилика. Имала је Лозница иницијативу, покушавала да створи прилику да затресе мрежу данас веома расположеног Николе Мирковића. У три наврата Лозничани су били веома близу да постигну гол. Враштановић је у 27. минуту шутирао снажно са двадесетак метара, а голман гостију успео је да врховима прстију одбије лопту у корнер.

Само што је почело друго полувреме у шанси се нашао  Радмановац. Лепо је прошао по десној страни,  шутирао и погодио стативу. Прилику да затресе мрежу Будућности имао је и Вићентијевић када је у 70. минуту шутирао са ивице шеснаестерца, а Мирковић успео да некако закачи лопту и избаци је у корнер. У наставку се играло између два шеснаестерца и очекивало се да се сусрет заврши поделом бодова, што би био и најреалнији исход. Међутим, у 80. минуту грешку одбране Лозничана искористио је Коџић и погодио мрежу Елесина. Била је то велика радост гостију који су до краја меча успели да сачувају свој гол и тако освоје три вредна бода у борби за опстанак.

Победио је срећнији тим. Сигурно је да Лозница може много боље и треба очекивати да то и уради у наредним утакмицама. Првенство се наставља већ у среду утакмицама 27. кола. Лозница путује у Панчево где ће одмерити снаге са веома добром екипом Железничара.