ЗАВРШЕНА БЛОКАДА ПУТА ЛОЗНИЦА – ВАЉЕВО – Трактори зауставили саобраћај

ЗАВРШЕНА БЛОКАДА ПУТА ЛОЗНИЦА – ВАЉЕВО – Трактори зауставили саобраћај

После окупљања грађана у центру Брезјака, данас нешто пре два сата поподне, велика колона аутомобила кренула је ка Лозници, предвођена са неколико трактора. На Гнили, на неколико места, потом су препречени трактори са приколицама и на тај начин потпуно блокиран саобраћај на путу Лозница-Ваљево од 14 до 15 часова.

Окупио се велики број грађана који су носили транспаренте ‘’Не дамо Јадар’’, ‘’Јадар неће пасти’’, а одушевљење је изазвало појављивање коњаника окићеног српским заставама који је пројахао поред полицијских снага које су са дистанце посматрале блокаду. Окупљени су снимали и фотографисали мобилним телефонима, пратили дешавања у другим местима Србије и све је протекло мирно, без инцидената.


Који минут пре 15 часова почело је разилажење окупљених људи, а онда и уклањање препречених трактора и блокада је завршена, а убрзо и нормализован саобраћај на овој деоници. Многи од окупљених су поручили да неће одустати и најавили долазак пред градску управу у понедељак, у 9 сати, уочи најављеног заседања локалног парламента на коме је прва тачка дневног реда иницијатива грађана да се из Просторног плана града Лознице изузме Просторни план посебне намене рудника јадарита.

Иначе, данашња блокада је израз незадовољства због доношења Закона о референдуму и грађанској иницијативи као и Закона о експропријацији у Скупштини Србије на који су позвала бројна еколошка и грађанска удружења Србије.

Т.М.С

ПРОЧИТАЈТЕ И…

КАД ЗЕМЉА НЕ МИРУЈЕ – Колико је Лозница отпорна на земљотрес?

РУКОМЕТАШИ ЛОЗНИЦЕ ВЕЧЕРАС ИГРАЈУ ДЕРБИ – Долази Бели анђео

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу. 

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )