ЛОЗНИЧКИ РОТАРИ КЛУБ – Поклонили 14 дронова школама

ЛОЗНИЧКИ РОТАРИ КЛУБ – Поклонили 14 дронова школама

Ротари клуб из Лознице даровао је дронове за свих 14 основних школа са територије града, а свечано уручење уприличено је у петак у Вуковој спомен-школи у Тршићу. Помоћник градоначелника Љубинко Ђокић захвалио се дародавцима истичући да ће ове беспилотне летелице помоћи у савладавању програмских језика „скреч“ и „пајтон“, који су предвиђени наставним планом и програмом информатике за ученике петог и шестог разреда.


Добривоје Негић, председник лозничких ротаријанаца, заједно с представницима Ротари дистрикта Србије и Црне Горе, уручио је поклоне директорима школа подсетивши да се ова хуманитарна акција реализује на основу меморандума „За лепшу школу”, који је иницирао Ротари дистрикт Србије и Црне Горе и потписао га са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. На овај начин обезбеђено је укупно 670 беспилотних летелица за исто толико основних школа на територији читаве Србије.

С. П.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ФУДБАЛ: ЛОЗНИЦА ПОРАЖЕНА У БЕОГРАДУ – ИМТ славио са 2:0

ЕД ЛОЗНИЦА – До осам и по сати без струје

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу. 

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )