СПОРТСКЕ ИГРЕ МЛАДИХ – Злато Лозничанкама

СПОРТСКЕ ИГРЕ МЛАДИХ – Злато Лозничанкама

На завршном турниру Спортских игaра младих у Сплиту, одржаном протекле седмице, фудбалерке ЖФК Лозница освојиле су златну медаљу. Девојчице су у неизвесним утакмицама биле боље од вршњакиња из екипа Сарајева, БиХ, и Лидера, Нова Горица, Хрватска, па су се заслужено окитиле златом. Поред тога, Андреа Илић, капитен ЖФК Лозница, добила је, од Александра Чеферина, председника Уефе, признање за младог амбасадора Спортских игара 2021, као један од три носиоца овог звања међу више од хиљаду учесника завршног турнира.


– Резултат на овом турниру није био у првом плану, најважнији су били пријатељство, дружење и промоција спортског духа. Из Сплита сви учесници носе прелепе утиске које ће памтити целог живота. Наш клуб, фудбалерке и руководство, је на прави начин представљао град Лозницу и Србију у женском фудбалу, пре свега спортским надметањем, фер-плејом и посебно понашањем током свих шест дана финалног турнира. УЕФА је уочила значај женског фудбала на овим играма и ову манифестацију је, као једину у региону, уврстила у програм УЕФА фондације за промовисање женског фудбала. Наша Андреа Илић нашла се у одабраном друштву амбасадора Спортских игара младих, међу којима су већ Дејвид Бекам, Немања Матић, Предраг Мијатовић, Жозе Мурињо, Франц Бекенбауер и многи други – каже Мирослав Радуловић из ЖФК Лозница.

Спортске игре младих обележиле су четврт века постојања, а до сада се у десет спортских дисциплина у мушкој и женској конкуренцији такмичило више од два милиона младих спортиста, само ове године њих око 210 хиљада у Србији, Хрватској и БиХ.

Свечаности поводом 25. годишњице Спортских игара младих учествовали су поред Чеферина и Јоханес Хан, комесар за буџет и администрацију Европске уније, Вања Удовичић, министар омладине и спорта у Влади Србије, Божидар Маљковић, председник Олимпијског комитета Србије, највиши државни представници Хрватске и БиХ, као и светски познати фудбалери Луис Фиго, Звонимир Бобан, Фернандо Јеро, Дарио Срна и Предраг Мијатовић.

Н. Т.

Фото: ЖФК Лозница

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ЧЕСТИТКА ГРАДОНАЧЕЛНИКА – На најлепши начин представљале Србију и Лозницу

ФУДБАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ – Трећи пораз Лознице

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу.

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )