ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – Више од стотину новозаражених

ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – Више од стотину новозаражених

Према подацима Завода за јавно здравље из Шапца (ЗЈЗШ), у Мачванском округу јуче је потврђено 107 узорака позитивних на коронавирус. Шабац и даље предњачи по броју новозаражених, јуче је потврђено 47 позитивних узорака, следи Лозница са 23, а потом Владимирци са 14. У Љубовији је потврђено десет позитивних узорака, у Богатићу осам, Малом Зворнику и Коцељеви по два и у Крупњу један.


Активно оболелих је педесет мање него у претходном извештају ЗЈЗШ и тренутно их је 1.290 у округу. У Шапцу се 657 особа бори са ковидом-19, у Лозници је 219 активно оболелих, у Богатићу 160, Владимирцима 81, Коцељеви 68, Љубовији 55, Крупњу 35 и у Малом Зворнику 15.

Од почетка епидемије до сада у округу је укупно коронавирусом заражено 16.656 особа, највише у Шапцу – 8.102. У Лозници су до сада заражене 3.273 особе, у Богатићу 1.805, Љубовији 1.026, Крупњу 705, Коцељеви 697, Владимирцима 617 и у Малом Зворнику 431 особа.

ЛН

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ОПШТА БОЛНИЦА И ДОМ ЗДРАВЉА – Преминуо ковид пацијент

ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – Највише вакцинисаних у Лозници

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus (0 )