
ДРИНА У ПОРАСТУ – Не прети опасност од поплаве
Према подацима Републичког хидрометеоролошког завода и станице „Радаљ“, ниво реке Дрине јутрос у девет сати био је 354 центиметра, а само дан раније у истом термину износио је 227. То је, ипак, нешто мање од 50 центиметара, када се уводи редовна одбрана, а 150 од увођења ванредне одбране.
Иако је река у делу зворничке општине испунила корито, према подацима ХЕ „Зворник“, проток и доток Дрине су изједначени и износе 1.378 метара кубних у секунди и у наредних неколико сати се не очекује промена таквог стања. Цивилне заштите у Лозници, Шапцу и Зворнику се упозоравају када доток и проток достигну 1.800 метара кубних у секунди, а после тога, следи упозорење домаћинствима која живе уз обалу и која могу бити угрожена изливањем Дрине, објашњавају надлежни у хидроелектрани.
С.П.
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – Више од стотину новозаражених
ОПШТА БОЛНИЦА И ДОМ ЗДРАВЉА – Преминуо ковид пацијент
Пратите нас и на фејсбуку, инстаграму и јутјубу
data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″