НАЦРТУ ПЛАНА ГРОБЉА У ТРШИЋУ – На јавну расправу нико није дошао

НАЦРТУ ПЛАНА ГРОБЉА У ТРШИЋУ – На јавну расправу нико није дошао

Током јавног увида у нацрт плана детаљне регулације гробља у Тршићу, који је почео 22. августа, а трајаће све до 30. септембра, до данас (10. септембар), за када је била заказана јавна презентација и јавна расправа о овом нацрту, није упућена ниједна примедба. Да ли због незаинтересованости или зато што им је све јасно, на презентацији се нико од грађана нити правних лица није појавио. Како нам је рекао Владан Трипковић, начелник Одељења за планирање и изградњу, презентација је заказана како би се грађанима појаснило решење плана.

– Примедаба на нацрт до сада није било, али оне могу да се поднесу у писаној форми Одељењу за планирање и изградњу све до 30. септембра. Јавна седница комисије за планове која ће разматарати евентуалне примедбе, биће одржана 24. септембра у малој сали градске управе, а њој могу присуствовати и подносиоци примедаба. После тога нацрт ће бити упућен Градском већу, а затим Скупштини града на усвајање – каже за ЛН Трипковић.

Израда нацрта плана детаљне регулације гробља у Тршићу уследила је после одлуке Скупштине града донете 13. јуна којом се налаже ЈП „Лозница развој“ да се израде планови детаљне регулације за проширење гробаља у Клупцима, Крајишницима,  Башчелуцима, Јелаву, Зајачи и Тршићу. За Лешницу је раније урађен план и, како каже Трипковић, још све парцеле нису откупљене.

– Гробље у Тршићу обухвата парцелу површине 64 ара, а планирано је уређење и проширење још једног гробља изнад Вукове спомен-школе на путу ка Троноши. Иначе, Градско веће је иницирало да се уреде сва гробља у граду – каже наш саговорник.

На наше питање, да ли се на Већу расправљало о дивљим гробљима у Тршићу којих само на дужном километру има 27, а гробно место кошта од 150 до 200 евра (о чему су ЛН писале пре три године), одговара да јесте. Како каже, из тог разлога је и донета одлука да се ураде планови детаљне регулације посебно за Тршић у којем постоје два гробља, али која до сада нису имала разрађен плански начин сахрањивања.

– Сахрањивање на њивама и парцелама приватних власника, поготово у нашем крају, постало је честа појава. Постоји одлука о сахрањивању која је донета на Скупштини града и по којој је оно могуће само организовано у оквиру градских или сеоских гробаља. Вероватано постоје неке парцеле које се граниче са постојећим гробљем па их власници продају. Циљ је да приватне парцеле постану власништво месних заједница, односно локалне самоуправе и да се људи сахрањују како и приличи, а не да се неко приватно бави сахрањивањем, што је противзаконито – истиче Трипковић.

В. М.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ВРЕДНЕ ЖЕНЕ РАЂЕВИНЕ (4) – Радно место – воденица

ДРУГОГ ДАНА САБОРОВАЊА – Представљена „Даница“ Вукове задужбине

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus (0 )