РАЗВОЈНА ЛИГА ЗА ЖЕНЕ – Испуштена победа на старту првенства

Имале су фудбалерке Лознице три бода у рукама, у данашњем (31. август) дуелу са Шампионом из Горњег Милановца, али су дозволиле да их испусте и задрже само један. У утакмици првог кола Развојне лиге за жене ЖФК Лозница и ЖФК Шампион одиграли су на Градском стадиону без победника 1:1.

Домаће су повеле рано прецизним ударцем Александре Илић са беле тачке и биле су доминантне током целог првог полувремена, стварале прилике, али их нису искористиле. У другом делу игре, после почетних напада, дошло је до наглог пада у игри, што су гошће искористиле да преузму иницијативу и десетак минута пред крај избаве се од сигурног пораза.

Пропустили смо прилику да решимо утакмицу у првом полувремену, требало је бар још три гола да постигнемо по пропуштеним шансама, а у другом је дошло до несхватљивог пада. Тешко је изборити се са тим да екипа која не игра, из непостојеће прилике, или на физичку снагу јер су играчице старије од наших, постигне гол. У следећем колу идемо у госте шабачкој Мачви и очекујемо тешку битку – каже Жељко Пуљезевић, тренер лозничких фудбалерки.

Пре другог првенственог кола, девојчице ће у среду на стадиону Слоге у Липничком Шору започети такмичење у Купу, сасатаће се са Савцем. Пуљезевић очекује да и то буде добар меч, али и да из њега екипа коју предводи изађе као победник.