КРАЈ ВРЕЛОГ ТАЛАСА –  Освежење, можда и невреме

КРАЈ ВРЕЛОГ ТАЛАСА –  Освежење, можда и невреме

 

Врели талас је прошао. Данас ће и даље бити топло, али се на западу и северозападу земље очекује нешто нижа температура. Републички хидрометеоролошки завод упозорио је да се у среду локално очекују временске непогоде, обилни пљускови, од 20 до 30 мм за кратак временски период, а понегде и више. У зони пљуска могући су град и олујни ветар.

Дошло је до промена, што се метео аларма тиче, уместо наранџастог у западној Србији је данас, као и у Бачкој, на снази жути аларм због високих температура и грмљавине, а у остатку земље је и даље наранџасти. Сутра ће се ствари обрнути, у Војводини, западнној и југозападној Србији важиће наранџасто упозорење на грмљавину и кишу, а у остатку земље жути аларм. У четвртак ћемо ”позеленети”.

Вредност УВ индекса ће још данас у нашем крају бити висока – седам, а сутра свега један.

Још данас ће и опасност од избијања шумских пожара бити на високом нивоу. Издржали смо врели талас.

Н. Т.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ПРОЛАЗИ НАЈТОПЛИЈИ ДАН ЛЕТА – Кад 36 изгледа као 44

МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР ”ПРЕДРАГ ПЕЂА ЛУКИЋ” – Пехар остао у Новом Селу

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )