ПОСЛЕ БАРАЖА У ЛИПНИЦИ – Милан Орлић у Мачванској окружној лиги

Велики успех остварили су фудбалери Милана Орлића из Новог Села. У баражу су успели да савладају Јединство из Малог Зворника са 2:1 и тако изборе место у Мачванској окружној лиги. Малозворничани ће се од јесени такмичити у нижем рангу у Међуопштинској лиги “Јадар”.

Утакмица је одиграна у Липници пред пуним трибинама. Обе екипе играле су отворено, а у првих двадесетак минута боље су се снашли Новосељани који су успели да постигну гол. Стрелац је био Борић. Од тог момента иницијативу су преузели Малозворничани. Играли су веома добро, стварали прилике, али и били непрецизни. Ипак, после једне добре акције успели су да у 60. минуту голом Тодоровића изједначе.

Тргли су се тада и фудбалери Милана Орлића. Ређале су се прилике на обе стране, а двадесетак минута пре краја Борић је поново довео Новосељане у вођство. Нису се предавали фудбалери Јединства, нападали су, али без резултата. Новосељани су у неколико наврата из контранапада створили неколико веома добрих прилика, али нису успели да их реализују.

На крају победа Милана Орлића за пласман у виши ранг.