ПРВА КАДЕТСКА ЛИГА – Деведесет минута доминације

Очекивано, кадети Лознице однели су јуче (14. април) победу над крагујевачком Шумадијом у 21. првенственом колу. Утакмица је завршена резултатом 4:1, могло је и убедљивије, али је било јасно да зелено-бели немају жељу да понизе знатно слабијег противника. Мрежу гостију начео је Иван Радуловић главом са десетак метара, Ивановић је потом предриблао и одбрану и голмана и убацио лопту у празан гол за сигурних 2:0 и миран одлазак на полувреме.

Почетком другог дела игре, након што је  Церовац оборен у шеснаестерцу, Капетановић сигурно изводи казнени ударац за 3:0. У завршници утакмице пала су још два поготка, Стојановић најпре постиже четврти гол за домаће након неочекиваног поклона гостију, а два минута потом Јовановић са беле тачке погађа за коначних 4:1.

– Имајући у виду места на табели, победа је била очекивана мада су Крагујевчани последње две утакмице одиграли нерешено. Испоставило се, међутим, да смо дошли до победе лагано. Држали смо лопту у поседу током целе утакмице, играмо све боље и то даје основа да верујемо да ћемо се задржати на трећем месту на које смо овом победом избили – каже тренер Марко Марковић.

Предстојећег викенда зелено-бели кадети путују у Краљево на меч са претпоследњом Слогом па Марковић рачуна на нова три бода. То је поприлично извесно, али није на одмет бити опрезан јер се више пута показало да се унапред добијене утакмице најтеже добијају.