
УСКОРО НА ШАЛТЕРИМА ГРАДСКЕ УПРАВЕ – Електронско плаћање
Грађани ће услуге градске управе ускоро, најкасније до краја месеца, моћи да плаћају на шалтерима њеног услужног центра. Према речима Милојке Смиљанић, начелнице градске управе, то је наставак добре праксе започете прошле године применом е-ЗУП-а, односно електронске управе коју је прва у Србији увела Лозница.
– Градска управа је са Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу Владе Србије потписала споразум о заједничком прихватању платних картица (DinaCard, VISA и Mastercard) на шалтерима градске управе града Лозница. Они су се обавезали да ће нам инсталирати програм за електронско плаћање, такозвани ПОС-терминал на пет шалтера у услужном центру у градској управи. На тај начин створени су услови да градска управа и даље унапређује рад електронске управе где је, према извештају владине Канцеларије за информационе технологије и електронску управу, у току прошле године била најбоља у Србији. Увођењем електронског плаћања на шалтерима градске управе грађани ће моћи да уплате разне републичке и локалне административне и комуналне таксе, као и друге накнаде. Са увођењем те врсте услуге такође ћемо бити међу првима у Србији – каже она.
Према њеним речима, Лозница је прва у Србији почела да примењује е-ЗУП-а и за странке прикупља податаке од разних других органа потребних за поступање по захтеву грађана. За нешто мало више од годину дана, откада је закон ступио на снагу, електронски је обављено око 7.300 разних размена података.
Т.М.С
ПРОЧИТАЈТЕ И…
НА МЕСТУ НЕКАДАШЊЕГ “КЛАСОВОГ” МЛИНА – “Лидл” подиже супермаркет
ЗАВРШЕН ПРОЈЕКАТ УНАПРЕЂЕЊА ПРОИЗВОДЊЕ И КВАЛИТЕТА МЕДА – Сарадња је темељ будућности
data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″