НА ЛОЗНИЧКИМ ПЛАЖАМА – На Дрини лето пре лета

НА ЛОЗНИЧКИМ ПЛАЖАМА – На Дрини лето пре лета

Температура која је ових дана права летња и креће се око тридесетог подеока на Целзијусовој скали измамила је прве купаче на плаже на обали Дрине, мада неки од оних које смо затекли у близини моста на Шепку, кажу да су још од априла крај реке, што показује и њихова бронзана боја тела.

– Последњих дана се и купамо, мада је вода хладна, али Дрина је таква, она је и у августу свежа – каже један од љубитеља ове реке и додаје да са супругом пешке долази из Лознице и да су прве зраке искористили са сунчање још пре више од месец дана.

Нешто даље, испод плаже ресторана „МН“, старија Лозничанка каже да никада не би мењала Дрину за море. Прича да је овде сваког дана јер је у пензији и нема других обавеза. Прија јој боравак поред воде, мало се покваси, осунча, а онда ужива у хладовини, и тако у круг. И наши стари знанци „Вукови са Дрине“, екипа која је позната по томе што већ годинама прва отвара и затвара сезону, понекад чак и почетком новембра, кажу да је за њих лето одавно почело. Од првог маја се редовно купају!

Летња атмосфера се захуктава, све је више и привремено изграђених објеката уз Дрину, највише на Жићиној плажи у Бањи Ковиљачи, али има их и низводно, на Брањеву, све до Јелава. Многи лето проведу поред реке, уз редовну припрему котлића или рибе на жару, а посетиоци могу да бирају и између неколико веома атрактивних угоститељских објеката који се својим изгледом могу поредити са било којим „регуларним“ у граду.

Оно што недостаје на плажама то су спасиоци па се препоручује пажљиво понашање у ћудљивој Дрини, као и појачана пажња на местима где се ископава шљинак. Како рече један Лозничанин, са Дрином се не треба играти јер је непредвидива, а добрим пливачима се препоручује да не доказују своју вештину на местима где то није безбедно, пре свега због вирова и вртача које је тешко све попамтити и савладати. Они који би радије да се освеже на градском базену мораће да сачекају до 16. јуна, када се већ по традицији, за Дан града отварају капије на Лагатору.

С.П.

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )