КАДРОВСКИ ПЛАН ЗА 2017. – Више запослених у градској управи

КАДРОВСКИ ПЛАН ЗА 2017. – Више запослених у градској управи

visse-zaposlenih-u-2017

У складу са Законом о запосленим у аутономним покрајинама и јединицама локалне самоуправе,  локални парламент је на последњој седници усвојио кадровски план органа Града Лознице за 2017. годину. Према речима начелника градске управе Милојке Смиљанић, он је донет како би се у буџету предвидео новац за плате запослених, а Лозница ће их имати нешто више  у односу на претходно стање, али у складу са законом.

Лозница је 30. новембра у градској управи имала 179 запослених на неодређено и 24 на одређено време, укупно 203 особе. Усвојеним кадровским планом планирано је да Скупштина града и наредне године има три запослена, председника Скупштине, секретара и заменика секретара, затим градоначелника и његовог заменика, као и двоје запослених у Градском већу. У наредној години потребно је 239 запослених на неодређено време, 23 на одређено време због повећаног броја обима посла, а планирано је и 20 приправника. У кабинету градоначелника планирано је да на одређено време буде троје запослених, а то су помоћници градоначелника за економски развој, улагања, предузетништво и приватне иницијативе, затим комуналну привреду, урбанизам и грађевинарство и помоћник за друштвене делатности.  Новина је и да ће у градској  управи бити отворена места за по два буџетска инспектора  и интерна ревизора,  заштитника грађана, градског менаџера и главног урбанисту, укупно њих седам.

Лозница је и до сада била једна од најрационалнијих градских управа у Србији, а недавно је смањен  број одсека као и одељења са девет на седам, иако градови могу да их имају 14. Годинама је имала близу стотину  мање запослених од дозвољеног броја, а и сада ће са новим кадровским планом остати у предвиђеним законским оквирима.

Т.М.С

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )