ФУДБАЛ- ПРВА ЛИГА: ЛОЗНИЦА – ЗЕМУН 1:1 – Остали и без наде

prvi tim loznica bojan matic

До утакмице са Земуном Лозничани су бар теоретски могли да се надају опстанку, али после ремија са Земунцима (1:1) остали су и без наде. Тако је Лозница после само једне сезоне завршила дружење са прволигашима. Посртали су Лозничани током пролећног дела првенства, али код навијача је стално тињала нека нада да ће кренути набоље, да ће све ипак бити како треба и да ће успети да сачувају прволигашки статус. Долазили су навијачи у великом броју на сваку утакмицу, стварали сјајну атмосферу и настојали да својом подршком помогну домаћим фудбалерима. Нажалост, у већини случајева првотимцима Лознице ништа није помагало. Узалуд борбеност и  залагање фудбалера на које је тренер Саша Николић указивао као на нешто добро, када су изостали резултати. Стварала је Лозница и по десетак и више прилика на утакмици, али тек понека лопта завршавала је у мрежи противника. Ривали су, чини се, без много муке постизали голове на Градском стадиону и односили бодове. Утисак је да је могло и морало другачије. Пролећна агонија добила је епилог – Лозница ће од јесени играти у Српској лиги “Запад”. Управа клуба морала би да извуче поуке из неуспешне сезоне и одмах почне припреме за такмичење у Српској лиги где Лозницу очекује тежак посао повртака у Прву лигу ако то у клуби желе – навијачи то сигурно очекују.

Утакмица са Земуном личила је на већину које је домаћи тим одиграо на Градском стадиону. У првом полувремену игра је била равноправна, док је у наставку Лозница оставила бољи утисак. У јеку највеће офанзиве домаћина, после више пропуштених прилика Лозничани су, као по неписаном правилу, примили гол.  Земунци су у 60. минуту искористили грешку домаћих фудбалера. Бркић је био стрелац за заслужено вођство гостију.  Настоја;ли су Лозничани да што пре дођу до изједначења, да преокрену резултат, али успели су да то ураде тек у 83. минуту. Ђурић је добро центрирао, Бојан Матић се нашао на правом месту и главом затресао мрежу гостију. И то је било све. Подела бодова која је више пријала гостима. Имала је Лозница довољно прилика, али не и знања да овај меч реши у своју корист.

Остали резултати 28. кола: ЧСК Пивара – Раднички 1923 2:0, Инђија – Бачка 2:2, Доњи Срем – Колубара 0:1, Слобода – Слога 1:0, Напредак – Синђелић 1:0, Пролетер – БСК 1:1 и Динамо – Бежанија 1:0.

Јуче су одиграни мечеви претпоследњег кола. Лозница је гостовала у Петровцу на Млави где је одмерила снаге са екипом Слоге.

У недељу ће бити одиграни мечеви последњег кола. Лозница ће на Градском стадиону угостити екипу београдског Синђелића.

У осталим сусретима састаће се: ЧСК Пивара – Бачка, Раднички 1923 – Колубара, Инђија – Земун, Доњи Срем – Слога, Слобода – БСК и Пролетер – Динамо.