ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД” – ЛОЗНИЧАНИМА ЦЕО ПЛЕН – МОГЛО И УБЕДЉИВИЈЕ

loznica

Фудбалери Лознице наставили су успешну пролећну серију. У Смедеревској Паланци савладали су домаћу екипу Јасеница 1911. са 2:1. Капитен Максимовић био је стрелац оба гола за госте (у 11. и 45. минуту), док је пораз домаћина ублажио Поповић у 81. минуту.

– Требало је бити 6:0 за нас. Гол смо примили због грешке наше одбране. Доминирали смо од првог минута. Ређале су се прилике, али нисмо успели још који пут да погодимо мрежу домаћина. Освојили смо три бода,  и даље смо у трци за прво место, што је и најважније каже Душко Обадовић, тренер Лозничана.

Остали резултати 19. кола: Партизан (Б. Б.) – Рудар 1:2, Железничар – Бане 4:0, Победа – Шапине 3:4, Млади радник – Слобода 0:1, Полет – Шумадија 1:0, Мачва – Јошаница 4:0 и Крушик – Сељак 2:2.

Мачва је прва са 40 бодова, Полет на другом и Железничар на трећем месту имају по 37, Лозница је четврта са 36, а Рудар пети са 35 бодова. Шапине на шестом месту имају 32 бода, Победа је седма са 28, осма је Јошаница са 27, девети Сељак има 24, а десети Бане 21 бодом. На једанаестом месту је екипа Јасеница 1911. са 20 бодова, Млади радник је дванаести са 18, по 17 бодова имају тринаести Крушик, четрнаести Партизан (Б. Б.) и петнаеста Шумадија, последња је Слобода са 10 бодова.

За викенд ће бити одиграни мечеви 20. кола. Лозница ће на Градском стадиону угостити екипу Младог радника.

– Пожаревљанима тренутно “не цветају руже”, али нема лаких утакмица и у сваки меч улазимо максимално мотивисани. Очекујем добру игру и нову победу – поручује Обадовић.

У осталим сусретима састаће се: Рудар – Крушик, Сељак – Мачва, Јошаница – Полет, Шумадија – Јасеница 1911, Слобода – Победа, Шапине – Железничар и Бане – Партизан (Б. Б.).

Утакмице ће почети у 15 часова и 30 минута.