БАРАЖ ЗА АПСОЛУТНОГ ПРВАКА ФСРЗС – ПАЛО СМЕДЕРЕВО, ПАЗАР НА РЕДУ

omladinci (2)Омладинска селекција ФК Лозница успешно је прошла прву препреку у борби за пласман у Квалитетну лигу Србије савладавши у среду, у реванш утакмици првог баражног двомеча, у Смедереву истоимену екипу са 3:1. У првом сусрету одиграном у суботу на Градском стадиону у Лозници било је нерешено 1:1 па се на гостовање отишло са зебњом да не стигне казна за бројне промашаје код куће. Међутим, лознички омладинци били су решени да квалитет потврде и на терену и да не дозволе да остане жал за пропуштеним приликама. Утакмица у Смедереву почела је као и она код куће, приликама које нису коришћене, али је онда Стевановић, стрелац из првог сусрета, промешао одбрану домаћих и у 20. и 27. минуту затресао мрежу. Осам минута касније Смедерево долази до, испоставило се, почасног гола. Крај полувремена доноси зебњу када је сигурни голман Цветиновић био присиљен да интервенише изван шеснаестерца при чему обара противничког играча и у 44. минуту добија црвени картон. У другом полувремену Лозничани стају у зону и вребају прилику из контре, што им се указује у 89. минуту када Протић решава дилему. Смедеревци са играчем више нису успели да запрете голу Лознице.

– Идеална игра у првих пола сата и добра одбрана у другом полувремену дале су резултат. У утакмицама са Новим Пазаром играчемо нашу игру и дати све од себе да успемо. Ако је грча било у ова два меча, више га неће бити – рекао је непосредно након утакмице тренер Дарко Милановић и позвао публику да испуни стадион и подржи екипу.

Иако је крајњи резултат добар, према игри која је показана у суботу, на реванш се требало ићи на излет, али се срећа није осмехивала домаћима. Већ у уторак знаће се да ли је окренула смер и почела да дува у лозничка једра иако ће тим бити ослабљен неиграњем голмана Цветиновића. Распоред одигравања баражних сусрета са Новим Пазаром биће одређен данас, а без обзира која ће од две утакмице бити одиграна у Лозници момци су заслужили да трибине буду испуњене навијачима.